Zhodnocení první poloviny sezóny 2018/2019

Každá sezóna začíná pořádnou přípravou a to se nám bohužel nepodařilo. Léto bylo velmi horké a ve 40ti stupních se prostě trénovat nedá a tak jsme se snažili dělat maximum, ale opravdu toho moc dělat nešlo. Sem tam nějaký ten výběh, nějaký fotbálek a tím to vlastně haslo, pak se šlo k vodě. A to celé se bohužel projevilo hned se startem sezony.

První zápas s Petřínem byl ještě dobrý, hrálo se velmi dobře a aktuální půlmistra jsme porazili na penalty, to navíc ještě soupeř srovnával pár minut před závěrečným hvizdem.

Ale pak se to vezlo....smolný zápas s Radnicemi znamenal těsnou prohru (božužel díky individuálním chybám jednotlivců), následoval odfláknutý zápas s Touškovem, kdy jsme si poločasové vedení nechali sebrat skoro ostudným výsledkem 1:3 - ostudný byl hlavně ten výkon v druhém poločase, kdy jsme vůbec nebojovali a soupeř nám ukázel, zač je toho loket. A vyvrcholení přišlo ve Vejprnicích, tak nás TOTÁLNÉ zařízl rozhodčí, kdy i vlastní fanoušci a hráči domácích se nám doslova omlouvali, že to určitě není koupený zápas. Trenér dostal i pokutu 3.000 Kč, jelikož řekl od plic, co si o tom celém myslí :-).

Naštěstí je v Malesicích jedna důležité věc a to je naprosto skvělá parta a ta dělá víc než cokoli jiného. Začali jsme mimo tréninky dělat týmové středy a scházeli se každou středu na Bolevéku, kde jsme na terásce s dobrým pivkem a kusem žvance rozebírali, kde ta chyba asi vlastně je :-).

Své ovoce to neslo, první 2 body jsme urvali doma s týmem Volduch a to chybělo málo a zůstali nám doma všechny 3 body. Na druhou stranu, dlouho to nevydrželo a dostali rychtovačku ve Třemošné.

Ovšem, to byla poslední rychtovačka a vlastně prohra v této polovině sezony...od té doby jsme se nadechli k lepším výkonům a první to odnesly Plasy, kdy jako vedoucí celek tabulky zamířili k nám do Malesic, do té naší vesničky blízko Plzně a my je vyprovodili výsledkem 5:1. Poté v Tlučné, po vizuálně šíleném zápase jsme odjeli s výsledkem 0:3, doma borce z Mýta rozsříleli 4:1, pak Holoubkov podobně 1:5, poté Slovan 3:1 a korunovali spanilou jízdu šestou výhrou v řadě v Příkocicích 2:5 (zde to byl teda zápas plný zákeřných faulů, zákroků za hranou, ale body jsou body).

Na zápas do Příkosic jsme vyrazili v Retro oblečení, jelikož ten den jsme měli samozřejmě dokopnou a v místním Malesické dvoře byla RETRO diskotéka, takže jsme to pojali stylově. A se slovy o vidlácích si oblékly oblečení 80 tých let a jeli s náladou domů. V našem svatostánku se již vše připravovalo...masíčko od Martina Otýse už bylo na roštu, sud naražený, alko i nealko v lednici a zábava započala :-). Zhruba v 23 hodin jsme se společně vydali na retro zábavu a tam to tedy stálo za to, rozhodně jsme nebyli k přehlédnutí a taneční výstup našeho nejlepšího střelce Jirky Svobody stojí také za zmínku. Nesmím ani zapomenout na největšího zanečníka večera a tím je náš Šašlik Olin :-D.

Takže když se to tak kolem dokola vezme, nakonec se ta půlka ročníku dá brát jako úspěšná, hlavně ten závěr. Každopádně se teď ale budeme soustředit na to, aby naše zimní příprava byla mnohem efektivnější než letní a my mohli zabojovat o přední místa tabulky!!!

Důležité: Za zmínku stojí i fakt, že jsme se rozhodli vybudovat tým mládeže. Přeci jen je důležité ty bohaté fotbalové zkušenosti těm našim špuntům předávat a hlavně, aby naše milované Malesice nevypadli z fotbalové mapy!

fotbalový tým Malesice 2018