SK Slavia Vejprnice - TJ Sokol Malesice 1:1 (4:3 pp)

První zápas jarní části jsme se vydali přes kopec do Vejprnic. Během zimní přestávky jsme vinou zranění přišli o Jardu Čecha s Petrem Henrichem a vzhledem k pracovním a domácím povinnostem i o stálice Martina Otýse a Roberta Kazdu. Dále pro zápas nebyl k dispozici Alex Bogusevski a tak jsme dorazili na Slavii ve dvanácti lidech včetně Tomáše Čečila jakožto hrajícího trenéra.

Ač se k našemu překvapení hrálo utkání na umělé trávě, byl první poločas hodně fotbalový a ani jeden tým na nic nečekal. Začali jsme dobře.

Stoperská dvojice Kepka - Václavík která fungovala od začátku zápasu perfektně, rozehrávala nebezpečné akce, které ale hlavně kvůli kratšímu hřišti ze začátku zápasu končily až v rukavicích domácího gólmana, nebo v zámezí. Soupeř se přes dobře hrající střed zálohy těžko prokousával k zakončení a tak až na pár výstřelů do tmy moc ze hry neměl. Kolem 30.minuty se k naší smůle zranil náš střelec Jirka Svoboda a nahradit ho tak musel Tomáš Čečil. Hráli jsme dál a na malém hřišti bojovali o každý metr. Ke konci poločasu jsme si vytvořili souvislejší tlak a ten se nám po standardce ve 44.minutě podařilo využít. Po centru Karla Schleise z levé strany na zadní tyč, balon vrátil výborně před branku hlavou Tomáš Václavík a Milan Legát dotlačil míč do sítě 0:1.

Do druhého poločasu jsme šli se sebevědomím a motivací zápas zlomit druhým gólem už definitivně na naši stranu. Dobře jsme navázali na konec prvního poločasu a vytvářeli si další příležitosti. Jednou z nich byl únik naší zimní posily Tomáše Gity, který se řítil sám na branku ale bohužel mu balon před gólmanem na umělé trávě zpomalil a zakončit se mu i díky dobře se vracejícímu obránci Vejprnic nepodařilo. O pár minut později se do úniku po ztrátě Vejprnické obrany dostal Karel Schleis, který se snažil ještě před malým vápnem nabídnout gól Tomášovi Čečilovi, ten ale vinou záklonu příležitost odmítl a branku domácích přestřelil. Slavie se pak z ojedinělého protiútoku dostala před branku a srovnala na 1:1. Zbylých 25 minut už bylo spíše bojovných. Hra se kouskovala, diváci neměli problém poznat, který tým hraje doma a tak se i s pár šancemi na obou stranách zápas dohrál do konečného stavu 1:1, který znamenal penaltový rozstřel. V tom byli úspěšnější domácí a my si tak z prvního jarního utkání po pěkném týmovém výkonu vezeme domů 1 bod.

Speciálně je třeba poděkovat klukům z béčka Fílovi Kernerovi a Standovi Horovi, kteří nás přijeli doplnit i přes to, že v nohách měli zápas za Malesické béčko. Kluci díky!

 

Příští zápas nás čeká na domácím hřišti v neděli 3.4. od 16:00 proti nepříjemným Kozolupům. Budeme rádi, když se přijdete podívat a podpořit nás v tomto derby!