TJ Sokol Plasy - TJ Sokol Malesice 2:3

Zápas měl zajímavý nádech, jelikož proti nám nastupoval náš budoucí spoluhráč Jirka Lauko a bylo jasné, že se proti nám vyhecuje na maximum.

První poločas začal aktivně ze strany Malesic a domácí se nedostávali moc do hry a z tlaku hostí pramenil i první gól v brance Plas. Bohužel, jako když někdo zmáčkne tlačítko, asi jsme si mysleli, že je hotovo a úplně vypnuli. Náhle se obraz hry zcela otočil a iniciativu přebral soupeř. Nedokázali jsme založit kloudnou akci a veškeré obranné odkopy byly jen k soupeřovy, který hned zakládal další akci. A tak se stalo co se stát nemělo, levý beh zcela osamocen napřáhl z dálky a střelou, kterou již zřejmě nikdy nezopakuje vymetl pravou šibenici hostujícího golmana. Do šaten se šlo za smírného stavu.

V kabině nám kouš vysvětlil, že jsme pomalí poserové a že prostě musíme změnit způsob bránění a celý obraz hry :-), tak jsme se o to pokusili. Poločas začal takovým bojem uprostřed hřiště, ale moc pohledný fotbal to být nemohl. A pak se smolně rozhodl právě Jirka k nahrávce do zadních řad a vyslal nechtěně zcela osamoceného Otýse, který se pokusil obejít vybíhajícího golmana domácích, ten jej sice zastavil, ale za pomoci faulu. Po krátkých diskuzích ukázal sudí na pokutový kop a sám faulovaný se nemýlil, 1:2. Poté jsme hru kontrolovali a vesměs i dobře bránili, ale Plasy vystrkovaly více a více růžky a tlačili na srovnání. Po zbytečné chybě při vyvážení balónu se míče zhostili domácí a Lauko napravil svoje zaváhání. Poslal míč do vápna, kde ještě dobře zasáhla obrana, ale odkopávaný balon trefil přesně hlavu dobíhajícího hráče domácích a bylo srovnáno.

Domácí se možná nechali moc strhnout vyrovnávacím gólem a stále bezhlavě útočili. To využil podruhé náš nejlepší kanonýr a pár minut před koncem po individuální akci trefil krásně míč k pravé tyči a bylo opět vedení na straně nás, Malesic :-). A tento stav již setrval a my si odváželi 3 důležité body do tabulky pravdy.

Po zápase jsme se ještě zdrželi na pár panáků a piv a v parádní náladě se vydali na cestu domů.....teda, ne úplně domů :-)

Plasy - Malesice