TJ Sokol Malesice - TJ Tlučná 6:2

Tento zápas měl silný podtext, jelikož 6 členů týmu Malesic přišlo právě z týmu Tlučné, kde strávili krásných 5 let. Vše bylo navíc podloženo vzájemnou sázkou o sud piva.

Jak úvod napovídá, do zápasu šly oba týmy s velkým zápalem. Ovšem paradoxně tým Tlučné byl od začátku aktivnější, přehrával svého soupeře a hrozil z velké řad šancí. Tu největší ještě perfektním reflexem chytil golman domácích Šoltýs. Věkový průměr Tlučenských je velmi nízký a tak byl logický dobrý pohyb a rychlost. A také to Malesické zaskočilo a moc si nevěděli rady. Občas domácí zahrozili střelou z dálky, ale to bezpečně pochytal hostující golman. Hra Malesic se nezlepšovala a tak přišel trest, po několika individuálních chybách se prosadil Miroslav Škoda...z voleje trefil centr a Šoltýs neměl šanci.
Ovšem to byl impuls, který konečně Malesické vyhecoval ke zlepšení výkonu a na soupeře zatlačili. Rázem se vyrovnal pohyb, zlepšily se nahrávky a domácí se dostávali více do zakončení. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, postaral se o něho Martin Otýs. Tlak sílil a bylo vidět, že mládím disponující soupeř postrádal zkušenosti. Do kabin se šlo v poločase za stavu 3:1, kdy jedním ze tří gólů v síti hostujícího celku byla i přísná penalta.

V obou kabinách byl pěkný vítr a z týmu Tlučné byl odvolán jeden z nejlepších hráčů - Paum, což na hře hostí bylo velmi citelně poznat. Druhý poločas patřil již prakticky jen domácím. Jedna akce střídala druhou a domácí golman již neměl tolik práce jako v prvním poločase. A když ji měl, tak z toho zařídil penaltu, kterou Tlučenský kanonýr proměnil :-). Finální výsledek je pro Malesice potěšující a hlavně sakra důležitý, jelikož zlepšující se Tlučná ztrácela na svého soupeře v tabulce pravdy jen 4 body a mohla tak Malesické ještě pěkně ohrozit při boji o udržení v 1.B třídě.

Po zápase bylo domluvené malé posezení, kterého se zúčastnila většina hráčů z obou týmů a v přátelské atmosféře se sedělo do pozdních večerních hodin, škoda že nebyla sobota, to by bylo ještě zajímavé :-).

Přejeme soupeři z Tlučné, aby se mu podařil boj o sestup a mohli jsme se na hřišti ještě pár let potkávat.

Malesice - Tlučná