TJ Sokol Malesice - Tatran Třemošná 2:0

Týden uběhl jako voda a další důležitý souboj před námi. A právě Třemošné jsme měli co vracet, kdy v podzimní části nás doslova "zařízl" rozhodčí a my přišli o skvěle rozehraný duel a naším tabulkovým rivalem.

Toto utkání bylo hooodně ovlivněno počasím, kdy foukal silný vítr a míč tak létal na všechny možné směry. Na druhou stranu se zde ukázalo, jak se tomu neumíme přizpůsobit, jelikož hrát po zemi, určitě by se na to dalo lépe dívat. Třemošná od prvního momentu aplikovala svoji klasickou hru dlouhých nákopů a my to hráli naprosto stejně, takže se první poločas odehrával opravdu nepohlední zápas plný nepřesností a zahozených šancí z naší strany. Ale na druhou stranu, to je přeci běžné, že na jeden gól potřebujeme 4-5 šancí. Zde jsme měli jen 3 a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0-0.

Pokusili jsme se povzbudit a vysvětlili si, že hra potřebuje opravdu změnu a míč držet více u země. Dá se říci, že jsme si z té kabiny něco opravdu odnesli, jelikož se hra hodně zlepšila. Hra po zemi nám vyhovovala a soupeř nestíhal rychlé přechody. Velmi rychlá kombinace trojice Nachtman-Svoboda-Kovář dělala soupeři problémy a byla otázka času, kdy stav natočíme na naši stranu. A tak v 60. minutě krásně vysunul Jirka Svoboda svého bývalého kolegu z útoku Otýse, ten našlápl do pověstných rychlých prvních kroků.....ovšem ty už zas tak rychlé nejsou a tak využil alespoň svého těla, pokryl si míč a hostující obránce nemohl dělat nic jiného, než faulovat. Penalta! K té se postavil sebejistý kapitán Milan Legát a nekompromisní střelou k pravé tyči otevřel skóre - 1:0. Náš tlak neopadl a za další 3 minuty se z perfektně kopnutého rohu Nachtyho trefil Martin Otýs hlavou....dá se říci, že je to až neskutečné, protože se hlavou netrefí ani z metru a tady zavěsil hodně tvrdý centr z náskoku skoro do šibenice.

Konec utkání byl plný strkanic, slovních potyček a urážek. Po našem taktické zaváhání se z vyložené šanci nabídl soupeři protiútok, obraná řada neuhlídala hostujícího Rusňáka a tan šel najednou zcela sám na golmana Brousila. Ten sice za pomoci faulu, ale zcela perfektně taktického faulu zabránil gólu, ale červené kartě se nevyhnul. I tak jsme zápas dokopali do tíženého konce a radujeme se zaslouženě ze zisku 3 bodů.