TJ Sokol Malesice - SK Smíchov Plzeň 2:6 (0:4)

Jak jen tento zápas nazvat? Smůla a špatná obrana.

Začátek zápasu byl z obou stran rozpačitý a opatrný. My jsme měli trochu více ze hry, ale naráželi jsme na velmi dobrou obranu soupeře. Bohužel naše obrana byla o dost horší a soupeř toho začal využívat. Soupeřova křídla velmi rychle začala přechazet do útoku a hlavně naše levá strana obrany hodně hořela. Špatně se dostupovalo, nepřebírali se hráči a málo se mluvilo. A tak přišlo první potrestání, kdy právě z levé strany pronikl hráč a přízemní centr si srazil do vlastní brány Robert Kazda. Smůla, ale nedá se nic dělat, zkusili jsme se do soupeře opřít.
A dařilo se, ale zde jsme narazili na špatně pískajícího rozhodčího, který nepískl evidentní penaltu po sólovém úniko Karla Schleise. O 5 minut déle byla opět vyhrocená situace nepísknutou druhou penaltou, kdy hostující hráč srazil míč ve vápně rukou a rozhodčí opět nereagoval hvizdem.
A tak bohužel přišlo potrestání na druhé straně, opět levá strana zaspala a další přízemní centr skončil v naší síti. A zde započala neuvěřitelná pětiminutovka, kdy jsme si za dalšá 3 minuty dali skluzem opět vlastní gól a do šaten pak hosté přidali ještě jednu branku, tedy 0:4.

A nyní chci vyzdvihnout jedno velké pozitivum! Za tohoto stavu jsme nesložili zbraně a vydali se do boje proti vysokému brankovému rozdílu. Hnali jsme se do útoku, kombinovali a dá se říci, že druhý poločas byl v naší režii, dali jsme 2 krásné gĺy a bohužel, 5 další jistých nedali a to pak nemůžeme chtít vyhrávat, protože ke špatně fungující obraně se přidá špatně skŕující útok a prohra na úvod mistrovské soutěže je tu. Hosté již hrozili pouze z brejků, ale i z nich dokázali ještě 2x skórovat a dovršili konečný stav na 2:6.

Chtěl bych opravdu pochválit 2 hráče našeho týmu a to Martina Otýse, který makal a rval se v druhém poločase o lepší výsledek a Tomáš Václavík, který až na malá zaváhání dominoval v druhém poločase naší obrané hře, kdy vystřídal Dereka Faltuse.

Věřím, že toto nás poučí do dalších zápasů a celou naši hru zlepšíme!

 SK Smíchov plzeň